Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dopis pro rodiče č. 22

30. 4. 2015

Milí rodiče,

 

děkuji všem za informaci o účasti na oslavě školy, budeme v podstatě všichni, takže to bude stát za to.

 

V uplynulých dvou týdnech jsme toho zažili opravdu hodně. Vyrobili jsme suprové ovocné saláty a vytvořili plakáty s recepty jak anglické, tak české. Zvládli jsme „velký kopec“ při výpravě na Homoli a dost jsme si zapamatovali. Velice jsme si užili program „Desatero sov“. Poprvé jsme veřejně nacvičovali na oslavu 80. výročí otevření školy, zakládali přírodovědné pokusy. Kluci nás reprezentovali ve fotbale. Zasadili jsme fialkové lístky, přesadili všechny třídní květiny. Vytvořili jsme skvělé plakáty o výpravě na Homoli. Vyrobili báječné čarodějnice a při „celoprvostupňové“ čarodějnické oslavě spálili své „špatnosti“ v ohni.

 

Před námi je prodloužený víkend, na který dětem nebudu dávat žádné speciální úkoly. Těším se samozřejmě na deníčky zážitků a děti ať určitě čtou.

 

V českém jazyce jsme probrali mluvnické kategorie sloves – osobu, číslo, čas. Děti musí umět slovesné osoby zpaměti. V učebnici a pracovním sešitě budeme vše procvičovat, samozřejmě i včetně dosud zvládnutého učiva (vyjmenovaná slova, podstatná jména). Nebudeme se ale věnovat učivu o základní skladební dvojici, to bude náplní až 4. třídy.

 

Příští čtvrtek si děti napíší opakování z angličtiny, se kterým by neměly mít potíže, jen někteří ještě potřebují trénovat slovíčka (zejména poslední – ovoce a zelenina).

 

S předstihem bych vás ráda informovala o termínu třídní schůzky. Bude se konat v úterý 26. května 2015 od 18:00 v naší třídě. Povíme si vše o škole v přírodě, rozdám vám potřebné dokumenty, dozvíte se informace k příštímu školnímu roku.

 

Katka Vrtišková