Jdi na obsah Jdi na menu
 

Dopis pro rodiče č. 23

14. 5. 2015

Milí rodiče,

školní oslava se blíží, trénujeme víc než pilně. Domluvili jsme se na společném oblečení zpěváků – všichni budeme v černo-bílé, bez obrázků. Věřím, že to není náročný „kostým“ a tak nebude mít nikdo potíže jej sehnat. Oficiální začátek je v 17:00 v sokolovně, celá akce by neměla být delší než jednu hodinu. S dětmi se sejdeme o chvilku dřív, ještě upřesním. Po skončení budou odcházet s vámi nebo samy domů.

Velká pochvala patří Vašíkovi M. a Kubovi za skvělou reprezentaci školy v krajském kole orientačního běhu. Spolu s dalšími kluky vybojovali škole v mladší kategorii skvělé 2. místo J!

V pondělí 25. května se spolu s dětmi z 2. A vypravíme do divadla Minor na představení „Naše rodina“.
Sraz: v 7:20 na nádraží, odjezd v 7:32
N
ávrat: ve 12:57 na nádraží, děti odvedu do školy, oběd stihneme
S sebou: do batůžku svačinu, pití, drobné kapesné
Na sebe: společenské oblečení

V českém jazyce pokračujeme dalšími slovními druhy, nyní je naším cílem je pouze poznávat. V tomto týdnu to byla přídavná jména, příští týden se zaměříme na předložky a číslovky. Stále však procvičujeme poznávání podstatných jmen a sloves a určování mluvnických kategorií. Ty se začaly některým dětem plést dohromady, mají o tom informaci ve školním sešitu. Tam, kde zjistíte, že je to potřeba, procvičujte zodpovědně doma. Do konce roku ještě koukneme na zbývající slovní druhy, ale opravdu jen orientačně. Využijeme úkolů s nimi k procvičování vyjmenovaných slov.

Napsali jsme si písemku na téma „Rostliny“. V průběhu celé práce měly děti k dispozici všechny pracovní listy v zelených deskách. Většina tak dostala velmi dobrou známku.

Nyní se věnujeme poslední letošní kapitole, živočichům. Děti si budou vytvářet své speciální knihy, tzv. „lapbooky“. Společně jsme si vysvětlili a na obrázcích a videu ukázali, co takový lapbook obsahuje, jak se tvoří. Děti teď musí zapracovat na domácí přípravě, při které si zajistí všechny potřebné informace, které o svém živočichovi budou chtít prezentovat. Mělo by se jednat o informace důležité a také o informace zajímavé. Vše si přinesou do školy, klidně včetně encyklopedií. V hodinách prvouky budou pak s mou pomocí knihy vytvářet. Půjde o poslední „velkou“ známku z prvouky, prosím, dohlédněte, aby se doma chystaly a potřebné materiály si do školy přinesly.

V angličtině zpracováváme plakátek „My pet“. Zatím máme hotové zkontrolované hrubé verze a návrhy rozložení textu, obrázků, fotek na plakátech. Příští týden je budeme dotvářet. Kdo chce mít na svém plakátu i fotky a nemá možnost si je vytisknout, může mi je poslat e-mailem nebo přinést na USB flash disku.

Všem jsem poslala e-mailem formulář o zdravotní způsobilosti, abyste si v případě potřeby mohli včas zajíst k lékaři.

Těším se na Vás při vystoupení Vašich dětí příští čtvrtek a také na třídní schůzce 26. května.

Katka Vrtišková